Zmiany w egzaminach na prawo jazdy

Zmiany w egzaminach na prawo jazdy

Parę lat temu doczekaliśmy się małej rewolucji w sposobie przeprowadzania egzaminu na prawo jazdy. Wtedy wprowadzane zmiany dotyczyły przede wszystkim praktycznej części egzaminu na prawo jazdy. Zmieniły się także zasady dotyczące szkolenia. Kursanci większość czasu spędzać mieli w jeździe po mieście, a nie na placu manewrowym.

Nawet manewry takie jak parkowanie odbywać miały się w ruchu miejskim. Jak się okazało zmiany te wyszły na dobre samym kierowcom, jednak aby możliwe było bezpieczne poruszanie się po mieście konieczna jest jeszcze znajomość przepisów ruchu drogowego.

Nowe przepisy na prawo jazdy

Właśnie na tym koncentrują się nowe przepisy na prawo jazdy, które już w przyszłym roku zostaną wprowadzone. Zaobserwowano bowiem u kierowców spore braki jeśli chodzi o wyszkolenie teoretyczne. Dotychczasowy egzamin pozwalał bowiem na nauczenie się po prostu pytań testowych na pamięć. Co prawda margines błędu był bardzo niski, ale wielu kierowców słabo orientujących się w przepisach mogło po prostu nauczyć się pytań testowych na pamięć, zwłaszcza, że dostępne były one wszystkie. Wprowadzane nowe przepisy prawa jazdy nie dopuszczają już takiej możliwości. Co prawda kursanci będą mieli dostęp do podobnych jak egzaminacyjne pytań, ale nie takich samych, co uniemożliwi naukę a pamięć. Tak więc jak wygląda egzamin na prawo jazdy po wprowadzeniu takich poprawek?

Rozumienie przepisów

Osoby egzaminowane będą musiały po prostu rozumieć przepisy i wykazać się umiejętnością logicznego analizowania konkretnych, przedstawionych w pytaniach sytuacji. Dobrą informacją dla osób które planują udać się na kurs na prawo jazdy w przyszłym roku jest to, że cena kursu na prawo jazdy najprawdopodobniej spadnie. Nowe przepisy dopuszczają bowiem możliwość przeprowadzenia teoretycznego szkolenia na prawo jazdy, za pośrednictwem Internetu. Jest to nie tylko tańsze, ale też o wiele wygodniejsze dla samych kursantów, którzy mogą w takim szkoleniu uczestniczyć dokładnie wtedy, gdy im to po prostu odpowiada. Nie oznacza to jednak, że poziom takiego szkolenia spadnie, zwłaszcza w tych ośrodkach, które zdecydują się a wprowadzenie egzaminów wewnętrznych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz