Zagadnienia związane z kradzieżą samochodu

Zagadnienia związane z kradzieżą samochodu

Niewiele osób decyduje się na ubezpieczenie autocasco, ponieważ nie jest ono tanie. Szczególnie dla pojazdów, których wartość przekracza kilkadziesiąt tysięcy złotych składki na takie ubezpieczenie są bardzo drogie. Mało osób podczas zakupu samochodu myśli o tym ile może kosztować dla niego ubezpieczenie ac, dlatego ludzie często wybierają bardzo drogie pojazdy. Ubezpieczenie od kradzieży samochodu może wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Dla przykładu podam, że ubezpieczenie dla samochodu o wartości ponad 100 000zł wynosi prawie 9000zł, a więc jest to około 8% jego wartości. Trzeba się naprawdę mocno zastanowić czy jest to opłacalna inwestycja, gdyż ludzie, którzy zawsze garażują samochód i rzadko zostawiają go na ulicy nie powinni się martwić o kradzież, ponieważ niezwykle rzadko dochodzi do takiej sytuacji, że samochód jest skradziony bez żadnego przygotowania.

Rejestr skradziony samochodów

Jeżeli dojdzie już do kradzieży to na niewiele zda się rejestr skradzionych samochodów, jeśli nie odnajdzie się go w czasie kilku dni po kradzieży. Skradzione samochody najczęściej rozbierane są na części w ciągu paru dni od momentu kradzieży. Trzeba zdawać sobie również sprawę z tego, jak często nasz model pada ofiarą kradzieży. Kradzieże samochodów w naszym kraju stały się w ostatnich latach coraz częstsze. Szczególnie często dochodzi do kradzieży samochodów średniej klasy, a w szczególności volkswagenów, które są częstym widokiem na naszych ulicach.

Kradzież samochodu

Ogólnie są to pojazdy, których wartość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, a więc jest to najlepszy interes dla złodziei, ponieważ są to najbardziej popularne modele i trudno jest je znaleźć. Nikt by nie chciał, aby spotkała go kradzież samochodu, ale jednak takie sytuacje się zdarzają i należy dokładnie przeanalizować jak duże jest ryzyko utraty swojego auta. Trzeba podsumować wszystkie plusy oraz minusy takiego rozwiązania, ponieważ bez tego nie uda się podjąć odpowiedniej decyzji. Szczególnie dużo do przemyślenia mają mieszkańcy dużych miast, ponieważ to tam najczęściej dochodzi do kradzieży samochodów. Na wsiach i w mniejszych miejscowościach jest to zjawisko niemal niewystępujące.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz