Wybieramy polisę AC: co wziąć pod uwagę?

Wybieramy polisę AC: co wziąć pod uwagę?

Ubezpieczenia komunikacyjne to nie tylko obowiązkowa dla wszystkich kierowców polisa OC. To również pomijane bardzo często ubezpieczenie AC, czyli ubezpieczenie autocasco. Jest to polisa dobrowolna, której zakup bez wątpienia warto rozważyć. Poniżej garść porad, co warto wziąć pod uwagę, aby postawić na naprawdę dobrą polisę AC.

Zakres ochrony

Niezależnie od tego, czy ubezpieczyć chcemy mieszkanie, dom, czy wykupić polisę AC, zawsze ubezpieczyciel określi precyzyjnie zakres ochrony ubezpieczeniowej. Warto dokładnie zapoznać się z zakresem ochrony jeszcze przed podpisaniem umowy. Generalnie im szerszy zakres ochrony zaproponuje nam ubezpieczyciel, tym oczywiście lepiej. W przypadku ubezpieczenia autocasco, warto zwrócić uwagę, czy polisa obejmuje:
– kradzież samochodu;
– kradzież nie całego auta, a jego elementów;
– uszkodzenie samochodu nie tylko na skutek wypadku, ale również innych zdarzeń drogowych bądź czynników atmosferycznych.

Warto pamiętać, że polisy AC różnią się między sobą i zakres ochrony ubezpieczeniowej może być bardzo różny. Im szersza ochrona, tym składka będzie wyższa. Dlatego warto zastanowić się, czy na pewno w naszym przypadku opłaca się rozszerzać jej zakres.

Wycena samochodu

Wpływ na wysokość składki na ubezpieczenie AC ma między innymi wartość samochodu. Im będzie ona wyższa, tym z wyższą składką musimy się liczyć. Jeżeli zdecydujemy się na ubezpieczenie nowego samochodu zakupionego w salonie, musimy pamiętać, że składka będzie naprawdę wysoka.

Likwidacja szkody

Ubezpieczyciele dają nam do wyboru dwie opcje: gotówkową i bez. Każda ma oczywiście swoje wady i zalety. Jeśli zdecydujemy się na wersję bezgotówkową, w przypadku uszkodzenia ubezpieczyciel wskaże nam warsztat, w którym auto zostanie naprawione. Jednocześnie nie będziemy tracić czasu chociażby na zakup części zamiennych. Wiele osób podkreśla, że jest to naprawdę korzystne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Polisa AC pozwala kierowcy poczuć się bezpieczniej. Bez wątpienia warto rozważyć jej wykupienie.

Zobacz więcej na: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-ac

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz