Wakacje nastolatka

Wakacje nastolatkaWyjazdy językowe, a może zorganizowany obóz z profesjonalną kadrą nauczycieli i opiekunów? Gdzie wysłać na wakacje dziecko, które już wyrosło z wyjazdów na wakacje z rodzicami.

Wyjazdy językowe

Wyjazdy językowe, to formuła stosunkowo nowa. W zamyślę, dziecko ma spędzić wakacje i połączyć przyjemne z pożytecznymi, czyli wypoczynek z edukacją. Nastoletni podróżnik zostaję zakwaterowany w jednej z miejscowych rodzin, która zgłosiła się do takiego programu. Tym samym jest nieustannie zmuszony do posługiwania się obcym języka. Rodzina, która przejmuje odpowiedzialność za nasze dziecko, jest też zobowiązana do zapewnienia mu wrażeń i zapoznania się z historią, kulturą i atrakcjami miejsca, do którego wyjechało. W przypadku wyjazdów językowych dziecko poznaję zatem obcy kraj, a jednocześnie ma zapewnioną pełną opiekę przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Niestety wadą takich wyjazdów jest ich cena. Ten rodzaj wypoczynku jest bowiem stosunkowo drogi.

Wycieczki zorganizowane

Tańszą alternatywą jest wyjazd dziecka na zorganizowany obóz. Wypoczynek tego typu ma tę zaletę, że nasz podopieczny ma zapewnioną opiekę wykwalifikowanej kadry nauczycieli i opiekunów. Daję nam to raczej pewność, że nasze dziecko jest bezpieczne. Dla samego nastolatka to możliwość poznania nowych przyjaciół i szansa na aktywne spędzenie czasu wolnego. Obozy tego typu mają bowiem ściśle określony plan pobytu i obok wolnego czasu, podczas którego dziecko robi to, co mu się żywnie podoba, kadra organizuje dla wszystkich gry i zabawy zespołowe. Innym rodzajem tego typu wyjazdów, są tak zwane obozy tematyczne. W ich trakcie dziecko nie tylko wypoczywa, ale może poświęcić więcej czasu na swoje hobby lub uprawianiu sportu, który szczególnie lubi. Współcześnie możemy wybierać między obozami piłkarskimi, siatkarskimi, a także na przykład detektywistycznymi czy historycznymi.

Najtańszą formą wyjazdu jest oczywiście umożliwienie dziecku spędzenie czasu z rówieśnikami pod namiotem. Jednak nie każdy rodzic decyduje się na puszczenie nastolatka na samodzielny wypad, gdzie musi się liczyć z brakiem kontroli.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz