porady

Ubezpieczenie szyb. Co musimy wiedzieć?

Ubezpieczenie szyb. Co musimy wiedzieć? Posted On
Posted By Hubert

Wystarczy kamień lub nawet kamyczek, który wypadnie spod kół samochodu, który jedzie przed nami i dochodzi do uszkodzenia przedniej szyby naszego samochodu. Dla większości z nas oznacza to poważne problemy związane z wydatkami. Możemy jednak uniknąć ponoszenia kosztów, wykupując ubezpieczenie szyb.

Co obejmuje ubezpieczenie i ile kosztuje?

Ubezpieczenie szyb obejmuje wszystkie szyby w samochodzie. Jednakowo przednie, tylne i boczne. Jeśli mamy podpisaną umowę, to musimy jedynie zgłosić szkodę do naszego ubezpieczyciela, a on zorganizuje dla Ciebie jej wymianę lub naprawę. Wiele firm ubezpieczenie szyb oferuje jako dodatek do obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jednak warto mieć świadomość, że jest to usługa całkowicie dobrowolna. Jej koszt jest stosunkowo niewielki i zróżnicowany w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, z którego usług korzystamy. Najczęściej oferty zaczynają się od osiemdziesięciu złotych i rzadko przekraczają kwotę stu pięćdziesięciu złotych. Warto też wiedzieć, że w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, wymiana szyby na koszt ubezpieczyciela może się wiązać z utratą zniżek w AC lub też nie.

Ubezpieczenie szyb. Co musimy wiedzieć?

Wymiana szyby we własnym zakresie

Ubezpieczenie szyb w samochodzie jest dla nas korzystne, bo samodzielne wymienianie szyb jest bardzo kosztowne. Ostateczny koszt będzie uzależniony od jakości szyby oraz miejsca, któremu powierzymy wymianę. Najdrożej będzie oczywiście w autoryzowany serwisie obsługi. Tam wymiana szyb może nas kosztować nawet do dwóch i pół tysiąca złotych, w zależności oczywiście od tego, jakim pojazdem się poruszamy. W specjalistycznym warsztacie cena szyby czołowej w zależności od modelu może wahać się od trzystu do siedmiuset złotych. Do tego oczywiście dochodzą koszty robocizny, które wynosić będą około stu złotych. Całość naszych wydatków wzrasta i w dużej mierze zależy od tego, ile szyb zostanie uszkodzonych. Musimy pamiętać też, że jazda z uszkodzoną szybą jest wykroczeniem drogowym i jako taka, karana jest przez policje mandatem.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-szyb/

Podobne wpisy:

Related Post

leave a Comment