Ubezpieczenie dla kierowcy i pasażerów

Ubezpieczenie dla kierowcy i pasażerów

Bezpieczeństwo w podroży powinno być zawsze naszym priorytetem. System prawny nakłada na nas obowiązek ubezpieczania się od odpowiedzialności cywilnej za następstwa zdarzeń drogowych popełnianych przez nas. Jeśli nasz pojazd jest wartościowy, musimy także ubezpieczyć samochód, ponieważ koszty jego naprawy czy wymiany były dla nas bardzo bolesne w sytuacji, kiedy jedynym odpowiedzialnym za szkody byłby kierowca, czyli my, lub jakiś czynnik siły wyższej. Czasami OC jest też wymagane obligatoryjnie, jak w przypadku zakupów samochodów na kredyt samochodowy. W tym wszystkim brakuje jeszcze ochrony dla kierowcy i pasażerów. Dla zapewnienia ochrony osobom w samochodzie jest całkowicie fakultatywne ubezpieczenie NNW.

Ubezpieczenie dla kierowcy i pasażerów

Ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów

NNW komunikacyjne to specjalny rodzaj ubezpieczenia osobowego, który ma charakter ubezpieczenia specjalistycznego. Zazwyczaj każdy z nas już posiada w jakimś zakresie ubezpieczenie tego typu. Od naszych dzieci wymaga się, by posiadały specjalne ubezpieczenie szkolne, a my jesteśmy objęciu ubezpieczeniem pracowniczym. Można oczywiście wykupić także wiele innych ubezpieczeń na życie we własnym zakresie. NNW komunikacyjne jest tutaj rozwiązaniem specjalistycznym, ponieważ skupia się na tym, co się dzieje w samochodzie i bezpośrednio przy nim.

Kiedy dostanę odszkodowanie?

W połowie przypadków, kiedy sprawcą zdarzenia jest ktoś inny, NNW komunikacyjne nie jest nam tak naprawdę potrzebne, ponieważ wszystkie szkody pokryje OC sprawcy. Jeśli jednak to my jesteśmy sprawcami lub takiego sprawcy nie ma, bo zdarzyła się sytuacja zupełnie losowa, tylko NNW komunikacyjne jest w stanie nas ochronić. Takich zdarzeń wbrew pozorom może być bardzo wiele, bo nawet jeśli nie dojdzie do kolizji z naszym udziałem, gdyż jesteśmy znakomitymi kierowcami, to możemy się przewrócić na oblodzonym parkingu samochodowym i złamać nogę. Z pozoru komiczna sytuacja jest w rzeczywistości bardzo poważna i dobrze jest, kiedy posiadamy odpowiednie ubezpieczenie na jej wypadek.

Sprawdź na https://www.mtu24.pl/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz