Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie ACUbezpieczenie AC jest to ubezpieczenie komunikacyjne nieobowiązkowe, ale przydatne z uwagi na możliwość otrzymania odszkodowania w przypadku poniesienia strat materialnych na pojeździe. Dzięki niemu można otrzymać pomoc finansową, która pozwoli na pokrycie kosztów naprawy czy też będzie zadośćuczynieniem za kradzież całego pojazdu lub też jego części (np. sprzętu dodatkowego z wnętrza).

Ten rodzaj ubezpieczenia jest dostępny w różnych zakresach, dlatego warto dowiedzieć się, jakie są szczegóły jego wykupienia u poszczególnych ubezpieczycieli. Dzięki temu można wybrać ten wariant, który nam najbardziej odpowiada i w ten sposób zabezpieczyć się tak, jak to konieczne w danym przypadku.

Warto skorzystać z tej oferty

Jak wspomniano wyżej, AC nie jest obowiązkowe, dlatego nie wykupuje go zbyt wielu kierowców. Jest to ok. 27% wszystkich kierowców. Dzieje się tak dlatego, że to kolejne ubezpieczenie, które generuje stosunkowo wysokie koszty, dlatego na nim chce się oszczędzić. Jednak rzeczywistość pokazuje, że tak naprawdę warto pokusić się o dodatkowe zabezpieczenie dla swojego samochodu, aby można było bezpiecznie poruszać się po drodze i mieć świadomość, że w razie uszkodzenia czy też kradzieży da się bez problemów pokryć koszty lub odzyskać pieniądze. Porównując oferty dostępne na rynku, można wybrać taką opcję, która będzie się najbardziej opłacała.

Na co zwracamy uwagę?

Cena oczywiście gra ważną rolę, ale nie tylko ona mówi o tym, czy daną polisę warto wykupić. Trzeba też szczegółowo zwrócić uwagę na to, co wchodzi w zakres ubezpieczenia (najbardziej opłacalne byłyby te zawierające kolizje z pojazdami, osobami, zwierzętami i przedmiotami, uszkodzenia dokonane przez osoby trzecie albo zwierzęta, kradzież samochodu lub jego wyposażenia), jaka jest suma ubezpieczenia (uwzględnia ona markę, wiek pojazdu), czy ubezpieczyciel przy wypłacie odszkodowania potrąca udział własny, czy też wypłaca całość odszkodowania, czy szyby także wchodzą w zakres ubezpieczenia, czy naprawa będzie się odbywać w autoryzowanym serwisie, a także na kilka innych kwestii. Dzięki temu można sprawdzić, czy wybrana polisa AC będzie spełniała oczekiwania kupującego.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz