Systemy nawigacji samochodowej

Systemy nawigacji samochodowej

Co prawda zmagania piłkarzy na Euro 2012 już dawno za nami, jednak autostrady na euro 2012 i wiele innych elementów infrastruktury drogowej wybudowanych właśnie z myślą o organizacji w naszym kraju mistrzostw Europy jak najbardziej pozostało.

W celu określenia, w których miejscach dokładnie pojawić powinny się nowe drogi, wykonano oczywiście jak najdokładniejsze pomiary ruchu drogowego. Wiedzieć należy, że obecnie pomiar ruchu drogowego dokonywane są z wykorzystaniem specjalnych systemów elektronicznych które są w stanie określić liczbę przejeżdżających pojazdów.

Odległość pomiędzy pojazdami

Dodatkowo mierzona jest także odległość pomiędzy przejeżdżającymi pojazdami oraz rzecz jasna ich średnia prędkość. Na podstawie takich danych możliwe jest dokładne określenie tego jak plasuje się natężenie ruchu drogowego. Często to na bazie takich informacji podejmowane są decyzje o modernizacji określonych elementów infrastruktury drogowej. Dane te wykorzystywane mogą być także jako informacje drogowe prezentowane na specjalnych tablicach instalowanych przy drogach. Na ruchliwych trasach mogą być to bardzo przydatne informacje dla kierowców, aczkolwiek nie zawsze mogą oni zobaczyć na przykład ostrzeżenia o korkach na czas. Informacje takie, nawet jeśli się pojawią nie zawsze dają także szansę na ominięcie zatoru drogowego, dlatego też ważne jest aby posiadać nowoczesny system nawigacji samochodowej.

Android GPS

Najlepszym rozwiązaniem obecnie jest przecież android gps w telefonie komórkowym, zapewniający zawsze aktualne informacje drogowe dla użytkownika systemu nawigacji. Przed zakupem warto sprawdzić porównanie nawigacji, tak aby wiedzieć który z systemów nawigacji najkorzystniej jest wybrać. W przypadku darmowych systemów nawigacji należy wiedzieć, że ich skuteczność jest często uzależniona od liczby użytkowników na danym obszarze, tak więc niekoniecznie będzie to dobry wybór dla tych którzy dużo i zarazem często podróżują. W testach i porównaniach systemów nawigacji punkty naliczane są w poszczególnych kategoriach, co powinno ułatwić podjecie decyzji tym osobom, które zainteresowane są tylko określonymi funkcjami nawigacji samochodowej.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz