Subaru XV

Subaru XV

Premiera na świecie nowego Subaru XV miała miejsce w Frankfurcie podczas 64. Salonu Samochodowego, w Polsce został zaprezentowany na targach Fleet Market 2011.

Nowe Subaru ma do wyboru trzy wersje silnikowe typu bokser, benzyna o pojemności 1,6 i 2 litrów, a także 2-litrowym dieslem.
Benzynowe silniki w nowym subaru należą do najnowszej generacji silników, charakteryzujących się zmienioną konstrukcją,, został zastosowany większy skok tłoków.

Modyfikacje

Dzięki takim modyfikacją nowe subaru zyskało na momencie obrotowym, a do tego polepszyła się reakcja na gaz. W wersjach z silnikami benzynowymi nowością jest subaru xv cena również system Auto Start Stop, dzięki któremu zużycie paliwa jest mniejsze, a to wszystko za sprawą wyłączania silnika w korku lub na światłach. Każda z jednostek spełnia normy Euro 5 i cechują się mała emisją CO2. Najoszczędniejszym silnikiem jest oczywiście model z 2-litrowym Dieslem dostępny tylko z manualną, 6-biegową skrzynią biegów, wersje z silnikami benzynowymi są wyposażone zarówno w manualne skrzynie biegów, skrzynię typu CVT nowej generacji. Subaru XV posiada stały napęd na subaru xv test wszystkie koła, sprawia, iż pojazd szybko i pewnie reaguje na komendy kierowcy, niezależnie od obecnych warunków na drodze i stanu drogi. O poziom bezpieczeństwa dba system kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy (VDCS) oraz 4-kanałowy ABS z funkcją EBD, te udogodnienia są dostępny w każdej wersji wyposażenia, tak samo jak 17-calowe felgi aluminiowe o charakterystycznym dla subaru kształcie.

Wersja standard

W standardzie są przednie oraz boczne poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, kurtyny przednie i tylne, a do tego poduszka powietrzna, która ma za zadanie ochronę kolan kierowcy. Podczas testów Subaru XV przeprowadzonych przez Euro NCAP otrzymał najwyższą ocenę 5 gwiazdek. Do tego subaru tak jak jego poprzednicy, również Subaru XV będzie posiadał inteligentny System Ratunkowy (ISR), który ma za zadanie w czasie awarii lub wypadku za pomocą GPSu przekazać informacje do funkcjonującego centrum monitoringu. Taka technologia umożliwia natychmiastowe powiadomienie właściwych służb w celu szybkiej organizacji pomocy.Samochód ten jest oferowany w polskich salonach w trzech różnych wersjach: Active, Comfort i Exclusive. Cena Subaru XV, podstawowego modelu z silnikiem 1,6 litra kosztuje około 21 600 Euro.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz