Samochody znanych marek

Samochody znanych marek

Jako że to niemieckie samochody cieszą się mianem najmniej zawodnych maszyn, zaczniemy od ich omówienia. Jednym z popularniejszych modeli jest audi a4, i co może dziwić nawet dziś ten ni młody już przecież samochód może osiągać całkiem niezłe ceny na giełdach samochodów używanych czy też w komisach samochodowych.

Pierwszy samochód tej marki trafił na rynek już w 1994 roku i od razu wzbudził zachwyt, także pośród ekspertów motoryzacyjnych. Obecnie jest to już w zasadzie klasyczne auto, a przez kilkanaście pojawiło się wiele jego odmian. Najsłabsza wersja audi a4 dostępna była z 75 konnym silnikiem, co jak na samochód tej klasy jest dosyć dobrym rezultatem.

Ekonomiczny silnik

Taki silnik był dosyć ekonomiczny, aczkolwiek nie zapewniał samochodowi dobrych osiągów. W najmocniejszych wersjach jednostka napędowa ma nawet o 110 koni mechanicznych więcej. Poza tym jest to samochód ładny i wyjątkowo elegancki, nawet dziś, gdy jak wiemy trendy w motoryzacji mocno się już pozmieniały. Z biegiem czasu model a4 został zastąpiony przez zdecydowanie nowocześniejszy audi a6. Model ten produkowany jest po dziś dzień, a na uwagę zasługuje chociażby możliwość zakupienia go z automatyczną skrzynią biegów. Co jakiś czas odświeżany jest wygląd tego modelu. Należy przypuszczać że jeszcze przez dosyć długi okres koncern audi będzie produkować ten model.

Konkurencja

Konkurencją dla tego samochodu, w tym segmencie może być ford modeno. Tak samo jak audi jest to samochód z wyższej półki, doskonale wyposażony i wyjątkowo ładny. Można jednak spotkać się z opinią, że samochody takie jak ford escort czy też ford focus należą do wyjątkowo awaryjnych. Opinie te jednak nie znajdują odbicia w rzeczywistości. Na przykład jednym z najmniej awaryjnych i najbardziej wytrzymałych samochodów dostawczych jest na przykład ford transit. Do dziś, nawet pierwsze modele są powszechnie wykorzystywane przez wiele różnych firm. Samochody osobowe Forda to z reguły jak najbardziej trafiony wybór, jeśli chodzi o samochód, który będzie służyć nam przez wiele długich lat.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz