Samochody rodzinne

Samochody rodzinne

Największy francuski producent samochodów do swojej i tak już dosyć bogatej przecież oferty dołączył renault espace, samochód który można zaklasyfikować jako typowy VAN. Auto to, cieszy się sporą popularnością, nie tylko wśród rodzin wielodzietnych, może mieć także szereg innych zastosowań.

W typowej wersji samochód ten umożliwia wygodne podróżowanie 6 pasażerom, każdy z nich ma swój własny, wygodny, osobny fotel. Przestrzeń zabudowana jest także specjalnym stolikiem, który znajduje się w centrum tylnej części pojazdu. Co ciekawe zadano także o wygodne sterowanie wszystkimi, dostępnymi w samochodzie akcesoriami, kierowca może to robić korzystając z intuicyjnego joysticka znajdującego się na desce rozdzielczej.

Francuska firma

Zupełnie innym pojazdem jest mały renault scenic, który można zakwalifikować także jako samochód rodzinny, ale przede wszystkim miejski. Pojazd ten jest zdecydowanie tańszy od modelu espace. Francuska firma znana jest przede wszystkim z ogromnej dbałości o bezpieczeństwo swoich samochodów, co jest bardzo ważne w przypadku pojazdów rodzinnych. Liderem w tym zakresie był i nadal jest renault laguna, model ten niejednokrotnie oceniany był jako najbezpieczniejszy samochód, nie tylko wyprodukowany przez Renault, ale także w porównaniu z modelami konkurencji. Renault stara się nie tylko o to aby specjalne systemy minimalizowały ryzyko wypadku czy też zmniejszały poziom obrażeń, których doznać mogą podróżni, ale także starają się wyeliminować błędy kierowców.

Ograniczenia prędkości

Przykładem takiego rozwiązania może być specjalny ogranicznik prędkości. Kierowca sam ustala prędkość, której jego samochód nie powinien przekraczać. Działać może to podobnie jak rozwiązania znane z modeli seat Leon. W tym przypadku jednak sztywne ograniczenie maksymalnej prędkości może z kolei przeszkadzać przy efektywnym wyprzedzaniu innych pojazdów. Hiszpańskie samochody takie jak seat Cordoba czy seat ibiza można zakwalifikować jako auta rodzinne, ale da się w nich doskonale wyczuć hiszpański temperament sprawiający że są to także auta u charakterze sportowym.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz