Samochody przyszłości

Samochody przyszłości

Historia samochodów osobowych liczy ponad sto lat. Samochody stały się w tym czasie najważniejszym środkiem transportu. Dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jak będzie wyglądał samochód przyszłości.

Samochody przyszłości

Komputery na kółkach

Już obecnie po drogach porusza się coraz więcej samochodów, które są bardziej wygodne, bezpieczne i ekologiczne. Osoby, które są fanami motoryzacji zachwycają się samochodami, które mają powiększoną przestrzeń wnętrza, niewielkie rozmiary zewnętrzne i nowatorskie kształty. Jednak rewolucyjne rozwiązania stosowane są wewnątrz samochodów. Współczesne auta to już „komputery na czterech kółkach”. Oprócz elementów mechanicznych, które wprawiają koła w ruch bardzo ważna staje się elektronika, która steruje ogromną liczbą mechanizmów skrytych pod karoserią. Nowoczesne samochody są coraz bardziej czyste ekologicznie, są też bardziej komfortowe. Auta wyposażane są w systemy, które ułatwiają kierowcom prowadzenie pojazdu w trudnych warunkach atmosferycznych lub w nocy. W modelach ekskluzywnych montowane są systemy holograficzne, które rzutują na przednią szybę obraz sytuacji na drodze. Podają one także ważne informacje: informują o prędkości, poziomie paliwa i oleju napędowego.

Przyjazne dla środowiska

Samochody przyszłości powinny być przyjazne dla środowiska. Od lat wszyscy producenci aut poszukują możliwie najbardziej czystego źródła napędu. Po drogach jeżdżą już samochody z napędem elektrycznym. Są to pojazdy w tej chwili najbardziej czyste ekologicznie. Jest ich jednak niewiele. Równie niewiele – przynajmniej w Polsce – jeździ samochodów z napędem hybrydowym. Hybrydy to pojazdy mieszane, są zasilane zarówno silnikiem elektrycznym jak i spalinowym. Od wielu lat prowadzone są wysiłki zmierzające do stworzenia ogniw słonecznych, które miałyby na tyle dużą sprawność, aby mogły napędzać powszechnie stosowane pojazdy. Jak na razie takich baterii nie udało się uzyskać.

Wielu fanów motoryzacji upatruje przyszłości samochodów w pojazdach modułowych. Byłyby one wyposażone w części, które można by dodawać, usuwać lub wymieniać.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz