Samochody dla każdego

Samochody dla każdego

Pierwsza odmiana modelu renault espace pojawiła się na rynku europejskim w roku 1984. Był to samochód nietypowy, ponieważ było to pierwsza auto typu van, które produkowano i sprzedawano w europie. Przez bardzo długo czas samochód ten nie miał żadnej konkurencji, ale też nie każdy był przekonany do tego typu samochodów.

Dopiero po pewnym czasie okazało się, że jest to samochód dosyć dobry nie tylko dla osób prywatnych ale także dla firm. Najnowsza odmiana tego modelu liczy sobie już 10 lat, tak więc należy się spodziewać, że może być już niedługo zastąpiona czymś jeszcze nowszym.

Nowoczesny samochód

Jest to jednak samochód ze wszech miar nowoczesny i dobrze wyposażony. Innym, popularnym samochodem produkowanym przez ten koncern jest renault laguna. Jeśli przyjrzymy się nowemu modelowi, który swoją premierę miał niecałe 5 lat temu, czyli trzeciej już generacji tych samochodów to zobaczymy wiele nowatorskich rozwiązań. Tak samo jak poprzednie wersje samochodu jest to pojazd wyjątkowo bezpiecznym, który jak zwykle pomyślnie przeszedł wszelkie testy zderzeniowe, ale jest jeszcze coś na co musimy zwrócić uwagę. Samochody te wyposażone są w specjalny system który pozwala na skręcanie także za pomocą tylnych kół. Ustawiają się one automatycznie, dostosowując się to tego w jakiej pozycji znajdują się aktualnie koła przednie. Ma to za zadanie ułatwić pokonywanie ciasnych zakrętów.

Większe prędkości

Przydaje się nie tylko na parkingu czy w mieście, ale też i w trasie kiedy to pomaga wprowadzić samochód w zakręty nawet przy większych prędkościach. Bardzo prawdopodobne jest, że z systemu tego korzystać będzie także nowy renault scenic. Konkurencją dla tych modeli mogą być hiszpańskie samochody takie jak seat ibiza czy też nowy seat leon, który jest w naszym kraju dosyć popularny, ale z jeśli chodzi o samochody seata, to i tak najpowszechniejszym w naszym kraju jest oczywiście seat cordoba. Największą liczbę samochodów seata stanowią te z pierwszej generacji, ale Cordoba w drugiej generacji jest już autem o wiele nowocześniejszym, aczkolwiek bardzo mocno zmienił się już jej wygląd. Pierwsze samochody były zdaniem wielu osób o wiele ładniejsze, dosyć oryginalny wygląd został zastąpiony w ich przypadku typowym, dla Seata projektem.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz