Przechowywanie opon zimowych

Bardzo rzadko można spotkać kierowców stosujących opony uniwersalne. Z wielu względów dosyć średnio sprawdzają się one w naszych warunkach, gdzie różnice temperatur mogą być przecież dosyć wysokie pomiędzy porami roku. Na ogół czynnikiem przemawiającym za tym, aby z opon uniwersalnych nie korzystać jest oczywiście to, iż zużywają się one stosunkowo szybciej, w porównaniu do opon sezonowych.

Zdaniem ekspertów to właśnie opony sezonowe, doskonale przystosowane do określonych warunków drogowych zapewniają o wiele wyższy poziom bezpieczeństwa niż ma to miejsce przy używaniu opon uniwersalnych. Bardzo ważnym czynnikiem decydującym o poziomie bezpieczeństwa opon jest oczywiście przechowywanie opon.

Bezpieczeństwo użytkowania opon

Od tego w jakich warunkach opony będą przechowywane zależy późniejsze bezpieczeństwo ich użytkowania, a nawet to czy będą się one nadawać jeszcze do późniejszego użytku. W większych serwisach wulkanizacyjnych, możliwe jest skorzystanie z usług dotyczących przechowywania opon sezonowych, w zasadzie w najbardziej odpowiednich warunkach. Jeśli jednak chcemy przechowywać swoje opony sami, to powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, jak przechowywać opony. Od razu powiedzieć można że przechowywanie opon na świeżym powietrzu nie jest dobrym rozwiązaniem. W ten sposób, można opony po prostu zniszczyć. Z drugiej strony należy także uważać na przechowywanie opon w pomieszczeniach ogrzewanych, w których panują stosunkowo wysokie temperatury.

Ryzyko uszkodzenia opon

Istnieje także ryzyko uszkodzenia opon. Najwłaściwsza jest tak zwana temperatura pokojowa. Opony powinny być także chronione przed nadmierną ilością światła słonecznego, a już na pewno nie powinno się ich przechowywać w tym samym miejscu, w którym składowane są różnego rodzaju środki chemiczne. Jest to w zasadzie wszystko co powinno wiedzieć się o tym jak przechowywać opony zimowe. Najwygodniejszą i wcale nie drogą opcją jest przechowywanie swoich opon sezonowych w serwisie wulkanizacyjnym, w którym po sezonie i tak kierowca będzie je wymieniał. Opony są wtedy od razu kontrolowane i unika się ryzyka ich uszkodzenia podczas przechowywania, co może się zdarzyć, gdy będą one składowane w nieodpowiednich warunkach.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz