Prawo jazdy na motocykl

Prawo jazdy na motocykl

Już niedługo wprowadzone zostaną nowe przepisy na prawo jazdy. Chodzi tutaj oczywiście o nowe prawo jazdy 2011 na wszystkie kategorie. Główne zmiany dotyczą sposobu w jaki przeprowadzane mają być testy teoretyczne na prawo jazdy. Testy te mają za zadanie w rzetelny sposób sprawdzić jakie są umiejętności konkretnych osób, które decydują się na to aby nowy test na prawo jazdy zdać.

Jak zwykle przy okazji zmiany przepisów na prawo jazdy mówi się, że nowy egzamin na prawo jazdy będzie zdecydowanie trudniejszy. Ciężko jest jednak przed wprowadzeniem takich zmian i sprawdzenia ich w praktyce wyrokować czy jest to rzeczywiście prawda.

Egzamin praktyczny

Może okazać się bowiem, że tak naprawdę zdać test na prawo jazdy nie będzie wcale tak trudno. Osoby które planują zdawać na najpopularniejszą kategorię prawa jazdy, czyli kategorie B mają jeszcze szansę na zdanie prawa jazdy w tym roku. Testy teoretyczne będą jeszcze odbywać się po staremu, ale z egzaminem praktycznym może być gorzej ze względu na nadchodzącą zimę. Trzeba jednak wiedzieć, że zdane egzaminy teoretyczne są ważne przez pół roku tak więc można do egzaminu praktycznego przystąpić dopiero wiosną. W zależności od kategorii różne będą też ceny kursów na prawo jazdy. Różnice nie dotyczą też cen, ale i sposobu przeprowadzania takiego kursu.

Prawo jazdy na motocykl

Na przykład prawo jazdy motocykl wymaga aby kursant jeździł pod okiem instruktora po mieście. Instruktor w takim przypadku porusza się samochodem, za kursantem. Utrzymywać powinni oni jednak łączność radiową dzięki czemu możliwa będzie nauka i zwracanie uwagi na ewentualne błędy. Jednak kursant musi liczyć się z tym, że instruktor nie będzie w stanie pomóc korzystając z dodatkowego hamulca, tak jak jest to w przypadku samochodu osobowego czy też ciężarowego. Osoba która porusza się takim motocyklem będzie musiała posiadać także odpowiednią kamizelkę odblaskową. Taka kamizelka powinna być specjalnie oznakowana aby inni uczestnicy ruchu drogowego mieli świadomość, że określona osoba dopiero się uczy i należało by zachować jak najbardziej szczególną ostrożność.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz