Pizza: danie, które Polacy pokochali

Pizza: danie, które Polacy pokochali

Kuchnia włoska ma naprawdę wiele do zaoferowania. Wśród dań, które cieszą się ogromną popularnością znajduje się pizza. Polacy jedzą ją chętnie od lat. Nie bez powodu na mapie każdego miasta znaleźć można niejedną pizzerię. Wystarczy spojrzeć na Wrocław i ich lokale na stronie  https://www.pizzadominium.pl/lokale/wroclaw, szybko znajdziemy adres niejednej pizzerii na terenie stolicy Dolnego Śląska. Zobaczmy, jakie dodatki najczęściej pojawiają się na pizzy, a także co jeszcze warto o niej wiedzieć.

Pizza, czyli co?

Pizza to nic innego, jak placek wykonany z ciasta drożdżowego. Sekret udanego ciasta tkwi w odpowiedniej jakości mące, a także świeżych drożdżach. Przed upieczeniem ciasto smaruje się sosem pomidorowym, a następnie obkłada dowolnie skomponowanymi dodatkami. Całość piecze się – najlepiej w piecu opalanym drewnem.

Jakie dodatki są najpopularniejsze?

To, co pojawi się na pizzy uzależnione jest w zasadzie tylko od naszej fantazji i gustu kulinarnego. Do najczęściej stosowanych dodatków zalicza się jednak:

  • szynkę;
  • pieczarki;
  • cebulę;
  • paprykę;
  • oliwki.

Bardzo lubiana jest przez Polaków pizza hawajska, której obowiązkowym składnikiem jest ananas.

Pizza: danie, które Polacy pokochali

Zioła

Pizza jest daniem niezwykle aromatycznym. Wszystko za sprawą ziół, z których podczas pieczenia wydobywa się niesamowity zapach. Podstawą każdej pizzy jest oregano. Najczęściej dodaje się ją do sosu pomidorowego.

Sos

Zanim na pizzy wylądują dodatki ciasto smaruje się sosem pomidorowym. W najlepszych pizzeriach sos ten przygotowywany jest samodzielnie na bazie prawdziwych pomidorów. Niezbędnymi dodatkami jest czosnek oraz oregano. Sos doprawia się również solą i odrobiną pieprzu.

Grube czy cienkie?

W naszych pizzeriach pizza serwowana jest na cienkim cieście. Warto jednak wiedzieć, że we Włoszech możemy zjeść pizzę również na grubym cieście. Nie jest więc błędem przygotowywanie pizzy na grubym cieście.

Pizza to danie bardzo smaczne i sycące. Jednocześnie nie jest to potrawa droga. Popularność pizzy jest ogromna i nie zanosi się na to, aby coś w tym względzie miało się zmienić.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz