Osobne ubezpieczenia szyb

Osobne ubezpieczenia szybJeśli jest jeden element naszego samochodu, który jest narażony na uszkodzenia w stopniu wybitnym i do tego mamy do czynienia z bardzo dużymi kosztami usuwania nawet niewielkich problemów, takim elementem będą szyby samochodowe. Klasyczne ubezpieczenie często posiadają zakres niedopasowany do potrzeb zapewnienia pełnego bezpieczeństwa szybom, przez co powstały specjalne ubezpieczenia szyb samochodowych.

Ubezpieczenie szyb samochodowych

Ubezpieczenie szyb samochodowych to osobna umowa ubezpieczenia zazwyczaj nie związana z innymi ubezpieczeniami lub powiązana z nimi zaledwie poprzez fakt oferowania ich w jednym pakiecie. Stanowi on opcjonalne rozszerzenie ochrony samochodu o elementy związane z bezpieczeństwem samych szyb. Wciąż nie jest to ubezpieczenie specjalnie popularne, ale już można wyraźnie zaważyć większe zainteresowanie taką ochroną.

Szczegółowe warunki ubezpieczenia

Zwykłe ubezpieczenie AC jest zazwyczaj ubezpieczeniem samochodu od zdarzeń powstałych w ruchu drogowym. Ta oczywista oczywistość posiada jednak bardzo poważne konsekwencje praktyczne, bo już na przykład trafienie szyby samochodowej kamieniem wystrzelonym spod kół innego pojazdu lub upadek na samochód kasztana w czasie pakowania to nie zdarzenia drogowe i ubezpieczenie bardzo często ich nie obejmuje. A koszty są bardzo poważne. W nowych samochodach produkowanych z myślą o wielkich szybach przednich jest to nawet kilka tysięcy złotych. Dlatego specjalne ubezpieczenie szyb samochodowych skupione jest na wszystkich sytuacjach, kiedy dochodzi do zniszczenia szyby. Może to mieć związek z kradzieżą rzeczy pozostawionych w samochodzie, może być aktem wandalizmu, a może być nawet działaniem pogody. Nie ma to żadnego znaczenia pod warunkiem, że dane zdarzenie nie jest wywołane przez jeden z czynników, które ubezpieczyciel wskaże jako znoszące jego odpowiedzialność. Wszystkie takie wyłączenia są elementem umowy i muszą być w niej wskazane w momencie podpisywania dokumentów przez obie strony umowy ubezpieczenia.

Sprawdź również http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/auto-szyby/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz