Nowe samochody i nawigacja samochodowa

Nowe samochody i nawigacja samochodowa

Nawigacja satelitarna stosowana jest coraz powszechniej nie tylko w statkach czy w samolotach, ale także w samochodach. Współczesna nawigacja samochodowa jest w stanie wskazać nam z dużą dokładnością prawidłową trasę. Nie zawsze jednak należy ufać w pełni naszej nawigacji samochodowej, która zwłaszcza w przypadku większych miasta może nas poprowadzić mocno okrężną drogą lub też pojawić mogą się problemy takie jak wyznaczenie trasy przez drogę jednokierunkową pod prąd.

Należy się z taką możliwością liczyć, ale na całe szczęście w miastach, dzięki tabliczkom i odpowiednim oznaczeniom powinniśmy nawet samodzielnie znaleźć drogę. Inaczej jest w trasie kiedy to nawet przez dziesiątki kilometrów nie ma absolutnie żadnych znaków informacyjnych.

Nawigacja samochodowa

W trasie jednak nawigacja samochodowa radzi sobie doskonale, tak więc bez większych problemów powinniśmy być w stanie znaleźć właściwą trasę. Wiele koncernów samochodowych takich jak hyundai czy kia w nowych samochodach proponuje już przy standardowym wyposażeniu możliwość zainstalowania nawigacji samochodowej. Warto jest jednak sprawdzić na jakich dokładnie zasadach nawigacja ta będzie funkcjonować oraz czy i ile zapłacimy za jej ewentualne aktualizacje. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to jak najbardziej przydatny gadżet, bez którego w obecnych czasach raczej trudno jest się obejść, nawet kierowcom którzy doskonale orientują się w terenie. W nowych samochodach takich jak ibiza w czwartej generacji takie wyposażenie nie jest już niczym nadzwyczajnym.

Nowe odmiany tego samego auta

Wspomnieć warto że jest to samochód, który ukazał się stosunkowo niedawno, a co jakiś czas pojawiają się nowe jego odmiany. Początkowo był to klasyczny 4 drzwiowy samochód, ale z biegiem czasu pojawiła się wersja pięciodrzwiowa oraz oczywiście mniejsza trzydrzwiowa, dzięki czemu samochód ten zyskał nieco sportowy wygląd. Nie jest to rzecz jasna samochód sportowy na miarę mitsubishi asx, ale może się podobać. Popularny magazyn moto przeprowadził szereg testów tego nowego samochodu, w których wypadł on jak najbardziej korzystnie. Jeśli dodamy do tego dosyć nie wysoką cenę samochodu, to okaże się że jest to samochód, który jak najbardziej warto zakupić.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz