Nowe i używane samochody

Nowe i używane samochody

Spore zamieszanie na rynku motoryzacyjnym wprowadził indyjski koncern tata, który swoimi tanimi samochodami próbuje zawojować także rynek europejski. Nie jest to jakby się mogło wydawać nowa firma, ale koncern długoletnimi tradycjami. Firma ta powstała w roku 1945, zaraz po zakończeniu drugiej wojny światowej i od tego czasu produkowała różne rodzaje samochodów, nawet pojazdy ciężarowe, ale była to produkcja przeznaczona głównie na lokalny rynek.

Nie wolno jednak zapominać, ze lokalnym rynkiem dla tego producenta były Indie, czyli jeden z najludniejszych krajów na świecie, gdzie samochody te były jak najbardziej potrzebne, a ich niewielka cena sprawiała, że mogły konkurować z zagranicznymi koncernami takimi jak seat czy viatoll.

Rozgłos marki

Rozgłos Tata zyskał dopiero w momencie gdy jego wyjątkowo tanie samochody zaczęły być sprzedawane w Europie. Najpierw oczywiście musiały zostać one dostosowane do standardów europejskich. Koncern musiał więc zapewnić minimum bezpieczeństwa poprzez wprowadzenie takich rozwiązań jak zagłówki czy pasy bezpieczeństwa, które nie wszędzie są jeszcze wymagane, ale nie ma w tym nić aż tak dziwnego, gdyż samochody produkowane jeszcze nie tak dawno przecież, nawet na rynek europejski także nie miały takich elementów wyposażenia.

Indyjski koncern samochodowy

Szanse na sukces indyjskiego koncernu nie są jednak duże, promowany model Nano nie wzbudza zachwytu wśród europejczyków, uważany jest wręcz za dosyć brzydki, a jego niezbyt bogate wyposażenie powoduje, że nie wiele osób się nim zainteresuje, zwłaszcza że kupując obecnie samochody raczej wybieramy znane marki takie jak subaru czy też toyota yaris które nie tylko są znane ze swojej wysokiej niezawodności, ale też wiemy dokładnie czego można się po nich spodziewać, czego nie można powiedzieć przecież o samochodach indyjskich, które są dla wielu kupujących jak na razie zagadką. W nowych samochodach produkowanych przez europejskie czy też amerykańskie koncerny za wiele elementów wyposażenia, nawet takich jak targeo mapa nie musimy już dodatkowo dopłacać co jest nie małym atutem i powodem dla którego to właśnie takie samochody są dosyć często wybierane przez kupujących.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz