Na jakie samochody można brać kredyty samochodowe?

Na jakie samochody można brać kredyty samochodowe?

Popularne kredyty samochodowe nie mają już dla nas zbyt wielu tajemnic. Przez ostatnie lata przyzwyczailiśmy się do nich na tyle, że nie jest niczym nadzwyczajnym poszukiwanie rozwiązań pozwalających na uzyskanie nawet lepszych warunków, niż jest to w przypadku kredytów samochodowych.

Tym niemniej, jest to wciąż zdecydowanie najpopularniejsza opcja kredytowa. Często pojawia się tylko pytanie, jakie samochody można w zasadzie kupować na kredyty samochodowe?

Proste zasady

Same w sobie kredyty samochodowe SA bardzo proste i trudno jest tutaj mówić o jakimś przesadnym skomplikowaniu. Mamy po prostu zwykły kredyt celowy na zakup samochodu, którego zabezpieczeniem jest samochód. Trzeba wskazać bankowi samochód, jaki chce się kupić, bank musi zaakceptować jego wycenę, po czym samochód musi zostać także odpowiednio ubezpieczony i to z grubsza wszystko, co trzeba zrobić w kwestii odpowiedniego przygotowania kredytu samochodowego. Wiele osób frapuje jednak kwestia tego, jakie konkretnie samochody można kupować w oparciu o kredyty samochodowe. Pojawiają się tutaj przeczące sobie nawzajem informacje. Więcej na https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/kredyt-samochodowy,1.html

Co można kupować?

Obecnie bardzo mocno poluzowały się wszystkie regulacje odnośne tego, co właściwie można zakupić w ramach kredytu samochodowego. Przede wszystkim, nie ma już wymogu, by kupowany był tylko samochód nowy. Można bez problemu kupić samochód z drugiej czy trzeciej ręki, jeśli tylko bank uzna go za wystarczająco wartościowy, by w ogóle był sens kupowania go w oparciu o kredyt samochodowy. Pojawiają się tutaj różne koszty, takie jak wycena samochodu, przez co można realnie mieć problem z zakupem bardzo tanich i nie najlepszych pojazdów. Jeśli chodzi o typ samochodu, tutaj raczej nie ma ograniczeń, chociaż trzeba pamiętać, że pojazdy przeznaczone typowo do wykonywania działalności gospodarczej kupione mogą być na kredyty samochodowe, ale na takie ich warianty, które są przeznaczone dla klientów biznesowych. Osoba prywatna raczej nie będzie miała możliwości zakupu autobusu czy koparki.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz