Leasing: jak to działa?

Leasing: jak to działa?

Sposobów na zakup samochodu, kiedy nie mamy dość gotówki, jest wiele. Nie trzeba przy tym od razu decydować się na kredyt. Jednym z rozwiązań okazuje się być leasing samochodowy. To opcja, którą bez wątpienia warto rozważyć. Spróbujemy krótko i zwięźle wytłumaczyć czym jest leasing i jakie są jego rodzaje.

Co to takiego?

Leasing to nic innego, jak umowa, która podpisywana jest między leasingobiorcą a leasingodawcą. To właśnie na podstawie umowy udostępniany jest samochód. W umowie bardzo dokładnie określa się czas jej trwania, a także wysokość rat leasingowych i termin ich wpłaty. Oczywiście przed podpisaniem umowy należy się z nią bardzo dokładnie zapoznać.

Dlaczego leasing to dobry wybór?

Decydując się na leasing, nie blokujemy sobie gotówki. To bez wątpienia podstawowa, a dla wielu osób również największa zaleta leasingu. Leasing na samochód w żaden sposób nie obniża również zdolności kredytowej. Ma to duże znaczenie, jeśli planujemy jakieś zakupy na raty. Jest to jedna z tych cech, które dość istotnie odróżniają leasing od tradycyjnych kredytów, które zawsze uwzględniane są w zdolności kredytowej.

Leasing: jak to działa?

Dla kogo?

Leasing jest rozwiązaniem, które jeszcze nie tak dawno dostępne było wyłącznie dla firm. Od pewnego czasu sytuacja na rynku leasingowym wygląda jednak zdecydowanie inaczej. Jest to bowiem sposób finansowania samochodu również w przypadku osób prywatnych. Jak się okazuje, liczba osób chcących postawić właśnie na leasing jest naprawdę duża.

Jakie są rodzaje leasingu na auto?

Jeśli chodzi o leasing samochodów, to do wyboru mamy leasing operacyjny oraz leasing finansowy. Różnią się one dość istotnie między sobą. Różnice dotyczą między innymi kwestii uregulowania podatku w Urzędzie Skarbowym, a także ewentualnych zaliczeń do kosztów uzyskania przychodu.

Leasing to dobry wybór, jeśli potrzebne jest nam auto, ale nie mamy gotówki, aby je kupić, a kredyt nie wydaje się nam najlepszym rozwiązaniem. Wymienione zalety leasingu samochodowego to jedynie niewielki wycinek tego, co można przypisać tej formie finansowania auta.

Dowiedz się więcej o korzystnej ofercie leasingowej na stronie www.scmultirent.pl

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz