Kupujemy samochód: skąd wziąć pieniądze?

Kupujemy samochód: skąd wziąć pieniądze?

Bez wątpienia własne auto warto mieć. To ogromna wygoda i wielka niezależność. Mając samochód, nie musimy dostosowywać się do rozkładu jazdy komunikacji publicznej.

Sami decydujemy, kiedy wyjeżdżamy, sami również podejmujemy decyzję o ewentualnych postojach. Niestety, wiele osób nie ma dość gotówki, aby sfinansować zakup auta. Na szczęście dzisiaj nie jest to problemem. Wystarczy dobra pożyczka samochodowa. Warto jednak wiedzieć, że banki dają nam kilka możliwości. Zobaczmy, czym się one charakteryzują.

Kupujemy samochód: skąd wziąć pieniądze?

Zwykły kredyt samochodowy

To najczęściej wybierana opcja. Standardowy kredyt samochodowy znajduje się w ofercie większości banków, jakie działają na terenie naszego kraju. Taki kredyt spłaca się w ratach kapitałowo – odsetkowych. W zdecydowanej większości przypadków raty mają stałą wysokość. Jeśli jednak chcemy, możemy zdecydować się na raty rosnące bądź malejące. Zwykły kredyt samochodowy może być udzielony na naprawdę długi czas. Wiele banków proponuje swoim klientom na przykład dziesięcioletnie kredyty samochodowe. Taki zwykły kredyt samochodowy bardzo mocno przypomina kredyty mieszkaniowe, a także gotówkowe. Zabezpieczeniem tego kredytu jest samochód. Na ogół banki nie decydują się stawiać na inną formę zabezpieczenia ponieważ jest ona zbędna.

Kredyt z ratą balonową

To pożyczka na samochód o dość specyficznej konstrukcji. Początkowo wpłaca się pewien procent wartości samochodu, na przykład dwadzieścia. Kolejne trzydzieści opłacamy w kilku ratach. Pozostałe pięćdziesiąt procent wpłacamy jako ostatnią ratę. Na ogół jednak jest to dość spora suma. W związku z tym kredyt z ratą balonową jest dobrą propozycją dla wszystkich osób dysponującą niemałą gotówką. Ciekawym rozwiązaniem jest pozostawienie auta w rozliczeniu przed wpłatą ostatniej części wkładu i zakup nowego auta. Taki trik stosuje naprawdę wiele osób.

Wymienione rozwiązania to nie wszystko, co banki oferują tym, którzy chcą zakupić samochód, ale nie mają dość gotówki. Wskazaliśmy na popularne rozwiązania, które mają wiele zalet. Nie oznacza to jednak, że inne są gorsze.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz