Kto może się starać o leasing operacyjny?

Kto może się starać o leasing operacyjny?

Leasing operacyjny to jedno z tych rozwiązań, które jest chwalone przez przedsiębiorców z różnych branż. Słuchając o jego cechach można przy tym odnieść wrażenie, że nawet ewentualne minusy nie są na tyle poważne, aby przejmować się nimi. Skoro jest to tak interesująca propozycja, czas zastanowić się nad tym, kto ma szansę z niej skorzystać.

Kto może się starać o leasing operacyjny?

Propozycja dla każdego?

Co do zasady, leasing samochodowy to opcja, z której skorzystać może każdy przedsiębiorca. Nie oznacza to jednak, że właściciel każdej firmy może liczyć na to, że uzyska go od ręki. Najczęściej problemem okazuje się okres, przez jaki prowadzona jest działalność gospodarcza. Firmy o długim stażu są przeważnie atrakcyjnymi klientami każdego leasingodawcy. Debiutujący na rynku przedsiębiorcy muszą jednak liczyć się z tym, że leasing samochodu będzie w ich wypadku wiązał się ze znacznie większą liczbą formalności. Tu zresztą warto podkreślić, że nawet, jeśli mówimy o pewnych ograniczeniach, leasing auta ciągle stanowi mniejszy problem niż uzyskanie kredytu finansowego.

Kłopotliwe ograniczenia

Jak już wspomniano, firmy o dużym doświadczeniu rynkowym, przeważnie nie mają problemu z podpisaniem umowy leasingowej na korzystnych warunkach. Te z mniejszym muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Niektórzy leasingodawcy w ogóle nie chcą dyskutować na temat współpracy z nimi zakładając, że roczne doświadczenie to absolutne minimum. Inne oczekują większej liczby danych, w tym choćby firmowego biznesplanu, a nawet poświadczenia wydanego przez inną firmę z branży potwierdzającą, że stosunkowo nowy podmiot dobrze rokuje. Kolejnym ograniczeniem może być konieczność zapłacenia wyższej niż zwykle raty inicjacyjnej. Nadal jest to jednak rozwiązanie znacznie korzystniejsze niż finansowanie samochodu firmowego z własnych środków. Choć więc mamy do czynienia z pewnym utrudnieniem, nie brakuje firm, które zgadzają się na takie warunki licząc na to, że w ogólnym rozrachunku ich zyski będą większe niż to, co w początkowym okresie może być uznawane za stratę.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz