Kredyt na zakup mieszkania – niezbędne informacje

Kredyt na zakup mieszkania – niezbędne informacjeKredyt zaciągany na zakup mieszkania jest zazwyczaj bardzo wysoki i w dodatku trzeba go spłacać przez wiele lat. Jest to kredyt hipoteczny, czyli taki, którego zabezpieczeniem jest hipoteka jakiejś nieruchomości. Kredyt może być przyznawany zarówno na zakup już istniejącego mieszkania, jak i takiego, które dopiero jest w fazie budowy. W tej chwili tak wiele osób interesuje się podobnymi kredytami, że pojawia się mnóstwo artykułów na ich temat. A jednak wciąż nie wszyscy wiedzą dokładnie jak takie kredyty są przyznawane, jak wybrać najlepszą z ofert oraz co trzeba przygotować, by w ogóle nasz wniosek kredytowy był brany pod uwagę?

Podstawowe warunki

Żeby został nam przyznany kredyt mieszkaniowy wcale nie musimy zarabiać kroci. Nie trzeba też – wbrew pozorom – mieć umowy o pracę w jakimś miejscu. Chodzi jednak o to, żeby nasze zarobki wystarczyły do pokrycia zobowiązania i żeby coś jeszcze zostało na życie. Jeśli na przykład ktoś otrzymał w ostatnim czasie podwyżkę, dobrze by było to wykazać, bo to znacząco podnosi możliwości kredytowe danej osoby. Także jeśli pragnie się zaciągnąć pożyczkę we dwoje jest dobry pomysł, bo wówczas możliwości finansowe rosną. Oczywiście, bardzo liczy się stabilność, więc jeśli para jest już po ślubie, a prace (choćby na umowę zlecenie) są stałe od wielu miesięcy, daje to najlepsze warunki dla pary. Trzeba także zwrócić uwagę na inne kredyty – dobrze by było, gdyby nad nikim nie wisiało żadne inne zobowiązanie. Jeśli ktoś zalegał kiedykolwiek ze spłatą innego kredytu, może mieć problem.

Najlepsza oferta

Kredyt mieszkaniowy powinien zostać wybrany rozsądnie – jest to bowiem zobowiązanie na wiele lat. Najpierw sprawdźmy w rankingach kredytowych, jaka oferta jest aktualnie najlepsza i dlaczego. Sprawdźmy warunki udzielenia pożyczki, obliczmy koszt całkowity i ewentualne raty, a także przeczytajmy bardzo dokładnie regulamin. Można również wypytać znajomych i rodzinę, którzy już przechodzili kiedyś podobne procedury – z pewnością dadzą jakieś cenne rady. Przede wszystkim zaś należy skontaktować się z bankiem, gdzie dowiemy się więcej tak o ofercie, jak i o własnych możliwościach.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz