Konserwacja samochodu

Konserwacja samochodu

Dbanie o swój własny samochód nie tylko przyczynia się do tego, że dłużej będzie można z niego korzystać, ale też sprawia, że ewentualny spadek wartości, odbywa się zdecydowanie wolniej. Ewentualny bowiem samochody z różnych względów unikatowe mogą z biegiem czasu tylko zyskiwać na wartości, ale to już osobna kwestia.

Prawidłowa konserwacja samochodu wymaga odrobiny czasu oraz stosownych środków. Nawet w dobrych samochodach, które jeździć mogą naprawdę długo, jednym z pierwszych elementów które ulegają uszkodzeniu może być karoseria. Chodzi o uszkodzenia, które mogą po pewnym czasie wręcz zdyskwalifikować dany samochód z użytkowania.

Rdza

Rdza, najczęściej zaczyna atakować podwozie, względnie szybciej pojawić może się w nadkolach. W samochodach garażowanych problem ten występuje później, ale nie ma się też co łudzić, że na pewno da się go dzięki samemu garażowaniu uniknąć. Najważniejsze jest reagowanie od razu, kiedy pojawią się pierwsze widoczne ślady rdzy. Stosowane środków konserwujących w przypadku karoserii jest stosunkowo łatwe, gorzej jest jeśli chodzi o podwozie samochodu. Co gorsza spora część kierowców w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważna jest konserwacja podwozia. Niektórzy sądzą mylnie, że problem ten dotyczy tylko starych samochodów co nie jest prawdą. W pewnym stopniu konserwacja podwozia samochodu to oczywiście walka z już widocznymi objawami rdzy, ale przede wszystkim chodzi o odpowiednie zabezpieczenie samochodu, zwłaszcza przed okresem jesienno zimowym.

Profesjonalny podnośnik

Taka konserwacja wymaga oczywiście zastosowania profesjonalnego podnośnika, albo też dysponowania kanałem, chociażby w garażu. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest dokładne obejrzenie staniu podwozia samochodu. Dopiero wtedy może być mowa o tym, aby zająć się samą konserwacją. Obszary niedotknięte rdzą zabezpieczyć należy środkami ochronnymi. Tam natomiast gdzie rdza się znajduje stosować powinno się zupełnie inne preparaty. Bez najmniejszego wątpienia przyda się gruboziarnisty papier ścierny do delikatnego usuwania rdzy z podwozia samochodu. Po zakończeniu wszystkich czynności dobrze jest jeśli samochód postoi sobie przez co najmniej kilkanaście godzin w garażu, co pozwoli farbom i innym środkom zabezpieczającym na wyschnięcie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz