Kilka informacji o kredycie gotówkowym

Kilka informacji o kredycie gotówkowymKażdy bank ma sporo propozycji kredytów. Do tych, które cieszą się bardzo dużą popularnością wśród indywidualnych klientów należą kredyty gotówkowe.

Co powinniśmy wiedzieć o tym kredycie zanim podpiszemy umowę?

Warunki, które trzeba spełnić

Przede wszystkim musimy mieć stałe dochody: z umowy o pracę, renty, emerytury. W wielu bankach akceptowane są także umowy o dzieło i umowy zlecenia. Trzeba także mieć zdolność kredytową.

W jakim banku złożyć wniosek?

Wniosek można złożyć w dowolnym banku, kredytów gotówkowych udzielają wszystkie banki. Jeżeli jednak chcemy otrzymać kredyt na bardzo dobrych warunkach, zacznijmy poszukiwania od banku, w którym mamy konto. Dla swoich klientów większość banków oferuje lepsze warunki, możemy więc liczyć na niższą prowizję i oprocentowanie. Do tego w swoim banku formalności załatwimy szybciej, tylko na dowód. Odpowiedź otrzymamy po kilku minutach, a pieniądze znajdą się na naszym koncie najpóźniej na drugi dzień po złożeniu wniosku.

Cel kredytu gotówkowego

Jest on dowolny. Nie musimy deklarować go w banku, bank nie będzie także weryfikował, na co wydaliśmy pieniądze z kredytu. Za pieniądze z kredytu gotówkowego możemy wyjechać na wakacje, wyremontować mieszkanie, kupić dzieciom wyprawkę do szkoły.

Koszty

Rzeczywisty koszt kredytu gotówkowego może wynieść od kilkunastu do nawet ponad dwudziestu procent w skali roku. Zależy to od tego, na jaki okres bierzemy kredyt oraz od oferty banku. Całkowity koszt kredytu można obliczyć znając tylko jedną wartość: rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Banki nie mogą tej informacji ukrywać przed kredytobiorcami, muszą o tym informować w spotach i folderach reklamowych. RRSO to wyrażony w procentach koszt kredytu brutto. Składa się na niego nie tylko oprocentowanie nominalne, ale wszystkie opłaty, które nalicza bank.

Minimum formalności, szybka decyzja kredytowa, niskie oprocentowanie: to największe zalety kredytu gotówkowego. Nic więc dziwnego, że kredyty gotówkowego należą do najczęściej udzielanych kredytów w Polsce.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz