Kilka faktów o kredycie konsolidacyjnym

Kilka faktów o kredycie konsolidacyjnymKonsolidacja może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają kilka pożyczek i chcą połączyć je w jedną. Dzięki temu obniżą sumę miesięcznych opłat. Jakie są zalety kredytu konsolidacyjnego?

Udzielając kredytu konsolidacyjny bank wydłuża okres kredytowania. Stąd następuje obniżenie sumy miesięcznych opłat, ale w efekcie możemy oddać bankowi więcej.

Kto może otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Procedura rozpatrywania wniosków o kredyt konsolidacyjny nie różni się od tej w przypadku zwykłych kredytów. Na jego przyznanie mogą liczyć tylko osoby, które wykażą się odpowiednią zdolnością kredytową. Wraz z przyznaniem kredytu konsolidacyjnego trzeba ponieść także pewne koszty. Jest to nie tylko jego oprocentowanie, ale także prowizja dla banku. Mniejsze szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku mają osoby, które nieterminowo spłacały swoje należności.

Jaki jest całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego?

W bardzo wielu przypadkach okazuje się, że całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego jest bardzo wysoki. Do banku oddamy większą kwotę odsetek, zapłacimy więc więcej, niż spłacając kilka różnych kredytów. Ale obniżenie wysokości miesięcznej raty może okazać się dla wielu osób jedynym wyjściem z sytuacji. Bank może zażądać także wykupienia ubezpieczenia, ono także wpłynie na wysokość raty, którą należy spłacić.

W jakim banku?

Większość banków działających na terenie naszego kraju ma w ofercie kredyt konsolidacyjny. Szukając dobrej oferty należy jednak unikać tych, które oferują kredyt konsolidacyjny z bardzo niskim oprocentowaniem. Możemy być niemal pewni, że niskie oprocentowanie oznacza inne opłaty, które sprawią, że nisko oprocentowany kredyt w rzeczywistości okaże się bardzo drogi. Decydując się na kredyt konsolidacyjny należy więc zachować ostrożność, porównać oferty w kilku bankach i bardzo dokładnie policzyć całkowity koszt kredytu.

Kredyt konsolidacyjny może, ale nie musi rozwiązać problemy finansowe. Przed podpisaniem umowy trzeba więc dokładnie swoją decyzję przemyśleć rozważając argumenty za i przeciw.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz