Kiedy brakuje miejsca na kominek

Kiedy brakuje miejsca na kominek

Kominek to cudowne rozwiązanie i wiele osób nie wyobraża sobie domów bez kominków, nawet jeśli są to domy o bardzo nowoczesnym charakterze, gdzie na pierwszy rzut oka taki wystrój nie pasuje. Są architekci, którzy wręcz odmawiają tworzenia projektów, w których kominki nie zostały przewidziane. Dla nich takie opcje są herezją.

Liczna grupa posiadaczy nieruchomości może jednak takich wywodów słuchać z pewną irytacją, ponieważ posiadanie kominka wiąże się z koniecznością posiadani dość dużej ilości przestrzeni, którą się poświęci na ten właśnie cel. Na szczęście są sposoby, dzięki którym można znacznie ograniczyć przestrzeń potrzebną dla stworzenia kominka.

Kominek narożny

Bardzo dobrą opcją jest kominek narożny, czyli umieszczenie paleniska w rogu pomieszczenia. W ten sposób można oszczędzić bardzo dużo miejsca, zwłaszcza jeśli kominek jest umieszczony w stosunkowo niewielkim pomieszczeniu. W małych pomieszczeniach klasyczne ułożenie kominka sprawia, że praktycznie nie ma już tam miejsca na nic innego. W większych pomieszczeniach z kolei traci się możliwość bardziej rozbudowanej aranżacji przestrzeni i uzyskuje się mniejszy pokój, który ma też kominek. Zwłaszcza jeśli zastosuje się kominek na paliwo ekologiczne, biopaliwo, będzie można uzyskać w pełni wartościowy kominek zabierający minimalną ilość miejsca.

Kozy

Druga opcja to kominki wolnostojące, jak często określa się klasyczne kozy. Czasami można usłyszeć opinię, że takie piece w zasadzie nie powinny być nazywane kominkami, ponieważ jest to inna kategoria, ale nie jest to celna uwaga. Związana jest to z tym, że nowoczesne technologie pozwalają nam uzyskać praktycznie wszystkie zalety posiadania kominka, czyli przyjemne ciepło, widok ognia, a do tego pomoc w ogrzewaniu pomieszczenia. Nowoczesne kozy wykorzystujące paradoksalnie stare technologie to rozwiązania, które nie tylko pozwalają cieszyć się prawdziwym ogniem, ale też bardzo długo promieniują ciepłem i tworzą w pomieszczeniach, gdzie się znajdują, naprawdę przyjemną atmosferę.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz