Jaka jest ulubiona pizza Polaków?

Jaka jest ulubiona pizza Polaków?

Pizza to niewątpliwie jedna z najbardziej popularnych potraw na świecie. Zajadają się nią niemal wszyscy – bez względu na wiek, płeć, zawód, zainteresowania czy tryb życia. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż włoski placek z dodatkami charakteryzuje się cudownym smakiem i aromatem. Dlatego też jest tak uwielbiany w każdym zakątku globu. Polska nie jest tu wyjątkiem – niemal 80% mieszkańców kraju nad Wisłą uważa pizzę za jedną z ulubionych potraw. Polacy cenią ją za niepowtarzalny smak, różnorodność (zwłaszcza w zakresie dodatków) oraz niewygórowaną cenę. A jaka jest ulubiona pizza Polaków? Oto trochę statystyki.

Jakie rodzaje pizzy najchętniej jedzą Polacy?

Polacy – podobnie jak i reszta świata – uwielbiają pizzę. Jednak gusta naszych rodaków są bardzo zróżnicowane. I chociaż prym wiedzie nieśmiertelna margherita (wybiera ją ponad 60% społeczeństwa), to równie dużą popularnością cieszy się pizza americana (56%), hawajska (53%), pepperoni (48%), capricciosa (43%) czy caprese (41%). Nieco mniejszym – ale wciąż sporym – zainteresowaniem cieszy się pizza wegetariańska, farmerska czy carbonara. Każda z nich to doskonała pizza. Chorzów zaprasza swoich mieszkańców i gości do lokali, które serwują wszystkie wymienione wyżej rodzaje pizzy. Zatem w tym śląskim mieście każdy znajdzie coś na miarę własnych gustów i upodobań.

Jaki sos do pizzy?

Dopełnieniem popularnego włoskiego placka jest odpowiedni sos, który podkreśla i podbija smak samej pizzy. I statystyki to potwierdzają – 90% Polaków dodaje do pizzy solidną porcję sosu. A jakie cieszą się największą popularnością? Otóż w tym przypadku prym wiodą dwa z nich – czosnkowy (który jest wybierany przez 64% smakoszy pizzy) i pomidorowy (który gości na stole 24% Polaków). Sos majonezowy czy tysiąca wysp to także popularny dodatek, bez którego nie może obyć się pizza. Chorzów serwuje każdy z nich.

Zobacz także: https://www.pizzadominium.pl/lokale/chorzow.

Pizza to taki typ dania, który jest uwielbiany przez Polaków – jemy ją chętnie, często i w całkiem dużych ilościach. Jednak co warte podkreślenia – nie mamy jednego ulubionego rodzaju pizzy czy sosu. Gusta Polaków są bardzo zróżnicowane. Na szczęście niemal każda pizzeria oferuje wiele rodzajów tego włoskiego dania, co sprawia, iż każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Podobne wpisy: