Jak jeść pizzę?

Jak jeść pizzę?

Jak jeść pizzę? Lublin może pochwalić się dziesiątkami pizzerii i niemal w każdej obowiązuje ta sama zasada. Pizzę należy jeść w taki sposób, jaki najbardziej przypada nam do gustu. Są jednak osoby, które nie są usatysfakcjonowane taką odpowiedzią. Czas więc poświęcić nieco uwagi kwestiom związanym z jedzeniem pizzy oraz zasadami dobrego wychowania.

Jak pizzę jedzą Włosi?

Lublin trudno porównać do Neapolu lub Rzymu, ma on zresztą na tyle dużo własnego uroku, że nie ma nad czym ubolewać. Nic zresztą nie stoi na przeszkodzie temu, aby w lublińskiej pizzerii jeść niczym prawdziwy Włoch. W tym momencie należy przygotować się na spore zaskoczenie. Okazuje się, że Włosi są dość radykalni. Ich zdaniem, pizzę należy jeść rękami i nie ma tu żadnych rozwiązań alternatywnych. Warto wspomnieć i o tym, że pizza we włoskim wydaniu zwykle nie ma zbyt wielu składników, jedzenie rękami jest więc nie tylko wygodne, ale i praktyczne.

Sprawdź https://www.pizzadominium.pl/lokale/lublin-c-h-atrium-felicity

Jak to się robi?

Czy zatem nie ma żadnych zasad związanych z dobrym wychowaniem, które odnoszą się do jedzenia pizzy? Oczywiście, jest ich co najmniej kilka. Żadna nie jest obligatoryjna, poznanie niektórych sprawi jednak, jedzenie pizzy będzie jeszcze przyjemniejsze niż miało to miejsce do tej pory. Zaleca się, na przykład, aby jeść pizzę składając jej trójkąt w pół. Nie ma w tym przypadku. Jeśli pizza ma dodatkowe składniki, takie jej złożenie sprawia, że żaden z nich nie wyśliźnie się nam podczas jedzenia i nie poplami ubrania. Zaleca się również aby maczać końcówkę pizzy w sosie zamiast przenosić go nożem lub widelcem na kawałek pizzy. Ponownie decydują względy praktyczne – dzięki temu nie pobrudzimy niepotrzebnie siebie samych, współbiesiadników oraz stołu.

Co ze skórkami?

Odwiedzając pizzerie w Lublinie można zauważyć, że wiele osób nie zjada skórek układając je z boku talerza. Czy świadczy to o złym wychowaniu? Oczywiście, że nie! Skórki są smaczne, jeśli jednak obawiamy się, że będą nadmiernie kaloryczne, wcale nie musimy ich jeść. Z pewnością nie urazimy w ten sposób nawet bardzo wrażliwego szefa kuchni.

Podobne wpisy: