Golf i skoda

Golf i skoda

Model volkswagen golf pojawia się po raz pierwszy w roku 1974. Pomimo tego że od momentu premiery pierwszych modeli mija prawie 40 lat, to nadal spotkać można samochody pierwszej generacji, które poruszą się po drogach. Nic chyba bardziej dobitnie nie świadczy o wytrzymałości tych samochodów.

Najczęściej spotykane są obecnie modele trzeciej i czwartej generacji, przynajmniej w naszym kraju. Zaznaczyć można także że golf należy do najczęściej modyfikowanych samochodów. Oczywiście przesz samych użytkowników. Najnowszy model to w pełni nowoczesne auto wyposażone w nowe rozwiązania technologiczne.

Bezpieczne auto

Samochód nadal napędza oczywiście silnik diesla, chociaż istnieje możliwość zakupienia samochodu z jednostką benzynową. Nowością w tej gamie samochodów może być także dodanie użytecznych funkcji takich jak system automatycznego parkowania czy też kamera cofania. Jak na samochód tej klasy przystało golf jest także autem bezpiecznym. Po raz pierwszy na tylnej kanapie pojawiają się trzy zagłówki, co zwiększa poziom bezpieczeństwa piątego pasażera, zarazem nie ograniczając widoczności. Wrzucenie wstecznego biegu powodować może automatyczne wysunięcie się kamery cofania. Podobne rozwiązania stosowane są w samochodach klasy skoda octavia. Wadą golfa może być cena, która osiąga nawet 100 000 złotych. Można spodziewać się tego, że w tej cenie wielu klientów wybierze bardziej luksusowy, aczkolwiek nie tak dobrze wykonany samochód.

Skoda Fabia

Po bardzo przystępnej cenie oferowana jest natomiast skoda fabia, która jest samochodem miejskim. Model z podstawowym wyposażeniem zakupić można już od 35 tysięcy złotych. Nieco więcej zapłacić należy za model skoda superb, ale jest to już samochód wyjątkowo reprezentatywny i co ważne bezpieczny. Nowością, rzadko spotykaną w samochodach z tego segmentu jest kolanowa poduszka powietrzna chroniąca pasażerów podróżujących z przodu samochodu. Oczywiście w testach bezpieczeństwa model ten uzyskał aż pięć gwiazdek co jest najwyższym możliwym wynikiem. Innowacje dotyczące bezpieczeństwa podróżnych wprowadza także seat Toledo, gdzie znajdują się także rozwiązania mające na celu ochronę pieszych, w razie ewentualnego potrącenia.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz