Dobrowolne ubezpieczenia rolne – dodatek do OC rolnika

Dobrowolne ubezpieczenia rolne – dodatek do OC rolnikaUbezpieczenie siebie i swojego dobytku jest niezmiernie istotne – dlatego firmy ubezpieczeniowe wychodzą wciąż naprzeciw wszystkim oczekiwaniom licznych grup klientów i jeszcze lepiej dostosowują swoją ofertę do ich potrzeb. Dzięki temu powstają ubezpieczenia odpowiednie dla każdego człowieka i przedsiębiorcy – bez względu na to czym się dokładnie zajmuje. Jeśli ktoś na przykład posiada własne gospodarstwo rolne, musi się koniecznie ubezpieczyć – wykupując obowiązkowe OC, podobnie jak to ma miejsce w przypadku właścicieli samochodów. Jednakże z uwagi na fakt, że owo ubezpieczenie nie obejmuje wszystkich sytuacji, jakie mogą mieć miejsce w życiu, warto zaopatrzyć się również w dodatkowe ubezpieczenie – nieobowiązkowe, ale warte posiadania. Jakie istnieją dobrowolne ubezpieczenia rolne i co należy o nich wiedzieć?

Ubezpieczenia obowiązkowe a dodatkowe

Każdy rolnik powinien wykupić dokładnie 2 ubezpieczenia obowiązkowe – choć w praktyce bywa, że nie wykupuje ani jednego. Mimo że za takie postępowanie powinny być nakładane kary finansowe, w praktyce dzieje się to rzadko, bo mało kto rozlicza rolników z posiadanego przez nich ubezpieczenia. Każdy rolnik posiada obowiązek wykupienia OC oraz ubezpieczenia budynków rolniczych. W zakres objęty tymi dwoma ubezpieczeniami nie wchodzi jednak wiele sytuacji, które mogą się wydarzyć – i wówczas rolnik zostaje ze wszystkim sam. Dlatego nawet posiadając możliwie najlepsze ubezpieczenie, warto jeszcze pomyśleć o tym dodatkowym, dobrowolnym, gdzie mamy wpływ na możliwości zapisane w umowie i duży wyższą ochronę.

Dobrowolne ubezpieczenia rolne – zakres

Dobrowolne ubezpieczenia rolnicze mogą zostać wykupione przez każdego rolnika – bez względu na to czym dokładnie się zajmuje. Są tak sprofilowane, by odpowiadać na potrzeby na przykład tych, którzy posiadają liczne zwierzęta hodowlane – na przykład staw rybny czy ule – jak i tych, którym chodzi przede wszystkim o jeszcze lepsze zabezpieczenie czy to terenów, czy też budynków. Ubezpieczenia dobrowolne obejmują bowiem szereg dodatkowych zabezpieczeń – na przykład na wypadek uderzenia w jakiś budynek gospodarczy rozpędzonego pojazdu, albo upadek na nie drzewa, zwalonego huraganem czy uderzeniem pioruna.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz