Czy warto wysłać dziecko na obóz językowy?

Czy warto wysłać dziecko na obóz językowy?

Już od dłuższego czasu zimowe obozy językowe walczą o uznanie rodziców z obozami sportowymi i artystycznymi. Okazuje się przy tym, że walczą coraz skuteczniej ciesząc się rosnącym powodzeniem. Co zatem sprawia, że rodzice coraz chętniej wysyłają na nie swoje dzieci?

Po pierwsze – koniec nudy

Osoby przekonane o tym, że na obozie dzieci nigdy się nie nudzą, z pewnością nie korzystały nigdy z tej formy aktywności. Opracowanie programu, który zainteresuje dzieci i zajmie im czas, nie jest prostym zadaniem. Niełatwo jest też zaproponować taką aktywność, która zintegruje uczestników obozu i pozwoli im na rozwój przy dobrej zabawie. Obozy językowe znakomicie wywiązują się jednak z tego zadania. Nauka wcale nie odbywa się w dusznych salach, z wykorzystaniem klasycznych podręczników. W czasie jej trwania dzieci znakomicie się bawią, nierzadko przebywając w tym czasie na świeżym powietrzu. Wykonywanie kolejnych zadań integruje grupę, uczy jej członków współpracy, a jednocześnie wprowadza lubiany przez dzieci element rywalizacji. Nauka nowych słów i konstrukcji gramatycznych odbywa się więc niejako przy okazji i można odnieść wrażenie, że nie jest najważniejsza.

Czy warto wysłać dziecko na obóz językowy?

Po drugie – rozwój dziecka

Same dzieci zwykle wychodzą z założenia, że przerwa zimowa nie jest czasem na naukę. Jeśli więc zostają przez dwa tygodnie ferii w domu, rodzice mogą być pewni, że ich pociechy nawet przez moment nie zajrzą do książki. Na obozie językowym jest jednak inaczej. Nauka jest wkomponowana w szereg innych dziecięcych aktywności. Maluchy nie czują presji, z jaką mają do czynienia w domu, a tym samym chętnie uzupełniają swoją wiedzę, o czym w innych okolicznościach nie byłoby mowy.

Po trzecie – dobra zabawa

Nie można przy tym zapominać o tym, że językowe obozy zimowe to przede wszystkim dobra zabawa. W nowym otoczeniu dzieci poznają nowych kolegów, robią rzeczy, o których w domu nie można byłoby nawet marzyć, a także poznają same siebie przełamując swoje lęki i zyskując samodzielność. To przede wszystkim wyjazdy, z których wraca się z bagażem fantastycznych wspomnień.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz