Co kryje się pod pojęciem „innowacyjne kosmetyki”?

Co kryje się pod pojęciem „innowacyjne kosmetyki”?

Do produkcji nowoczesnych kosmetyków wciąż trafiają nowe składniki. Innowacyjne kosmetyki bardzo często zawierają składniki, które dotychczas kojarzyły nam się bardziej z troską o swoje zdrowie niż urodę. Jakie składniki spotkamy w nowoczesnych kosmetykach?


Witaminy A, C i E

Kosmetyki z witaminami coraz częściej pojawiają się na sklepowych półkach. Witamina A i C chroni skórę przed powodującymi jej szybsze starzenie się wolnymi rodnikami. W składzie coraz większej ilości innowacyjnych kosmetyków można znaleźć nie tylko witaminy, ale także zwalczające wolne rodniki polifenole oraz fitohormony.

Żywe kultury bakterii

W trakcie badań nad probiotykami okazało się, że nie tylko odbudowują one florę bakteryjną zniszczoną na skutek antybiotykoterapii, ale wpływają korzystnie także na stan skóry. Są dodawane do kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji cery trądzikowej, dojrzałej i wrażliwej. Sprawdzają się również w przypadku atopowego zapalenia skóry.

Algi: naturalne przeciwutleniacze

Chlorella i spirulina są bogate w białka, węglowodany, tłuszcze i pierwiastki mineralne: jod, magnez, potas, chlor, żelazo, kobalt i cynk. Dostarczają także witamin: A, C, E oraz witamin z grupy B. Zawierają również od dawna stosowany w kosmetykach kwas hialuronowy i alkohole hydroksylowe. Ze względu na bogactwo dobroczynnych składników odżywczych algi należą do tych składników, które coraz częściej wykorzystuje przemysł kosmetyczny. Dodaje się je do kosmetyków nawilżających, kremów przeznaczonych do pielęgnacji cery tłustej i mieszanej.

Ceramidy

Wchodzą w skład nie tylko kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ale również tych przeznaczonych do włosów. Są stosowane w kremach przeznaczonych do skóry wrażliwej, wrażliwej i trądzikowej. Niwelują zmarszczki, ujędrniają skórę. Dodawane są także do kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji dojrzałej cery. W kosmetykach do włosów chronią je promieniowaniem UV i stratą białka. Dodają im blasku.
Branża kosmetyczna bardzo szeroko korzysta ze składników, które mają na celu jeszcze bardziej skuteczną pielęgnację urody.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz