Auto w leasing – na czym to polega?

Auto w leasing – na czym to polega?

W wielu firmach samochód jest konieczny, ale nie każdy przedsiębiorca może jego zakup sfinansować ze środków własnych. Problem braku środków finansowych na zakup nowego samochodu można rozwiązać w sposób bardzo szybki i prosty. Wystarczy zdecydować się na leasing auta.

Leasing alternatywą dla bankowego kredytu

Leasing to rozwiązanie, które polega na tym, że auto za określoną opłatą jest użyczane na długi czas. Leasing aut stał się rozwiązaniem na tyle popularnym, że jest coraz więcej firm leasingowych. Warto jednak pamiętać, że w trakcie umowy leasingowej firma może ogłosić upadłość. Decydując się na leasing auta warto stawiać na firmy leasingowe o ugruntowanej na rynku pozycji. Na zaufanie zasługuje spółka Santander Consumer Multirent. Jak wskazuje pierwszy człon nazwy tej firmy leasingowej, jest ona związana ze znanym w Polsce od wielu lat bankiem. Większość firm leasingowych udziela leasingu na nowe samochody, Santander Consumer Multirent jest jedną z niewielu firm, w których możliwy jest także leasing aut używanych. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku używanego auta najbardziej opłacalny jest leasing takiego, który w chwili spłacenia ostatniej raty leasingowej nie będzie miał więcej jak 8 lat.

Auto w leasing – na czym to polega?

Korzyści, które przynosi leasing

Leasing auta to rozwiązanie, które dla właściciela firmy jest naprawdę bardzo korzystne. W koszty prowadzenia działalności może on wliczyć bowiem zarówno wpłatę własną, jak i poszczególne raty. Poza tym może odliczyć w kosztach firmowych 50 procent podatku VAT naliczonego od rat leasingowych i kosztów eksploatacyjnych. Przedsiębiorca, który spłaci wszystkie raty ma możliwość odkupienia pojazdu. SCM dla klientów zainteresowanych leasingiem przygotował ofertę, która obejmuje nie tylko leasing, ale także produkty dodatkowe. Jednym z nich jest ubezpieczenie komunikacyjne. Plusem oferty od Santander jest możliwość zgłaszania ewentualnej szkody do czynnego 7 dni w tygodniu przez 24 godziny Centrum Likwidacji Szkód SCM oraz obsługa umowy przez e-Platformę.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz