Audi oraz autostrady

Audi oraz autostrady

Nie tylko amerykanie mogą pochwalić się swoimi tradycjami motoryzacyjnymi. Co prawda marki takie jak Ford czy chevrolet rozpoznawalne są na całym świcie, ale także nasi zachodni sąsiedzi maja nie mały wkład w rozwój historii motoryzacji. Pierwsze zakłady tego typu pojawiają się tam już w dziewiętnastym wieku, jednak praktyczne żaden z nich nie przetrwał do naszych czasów.

Wyjątkiem jest jednak z najstarszych firm motoryzacyjnych działających na terenie Niemiec w zasadzie nieprzerwanie od roku 1909. Dopiero po roku od uruchomiania działalności udało się wyprodukować pierwszy w pełni sprawy samochód. Ponad stuletnią tradycją w produkcji samochodów pochwalić może się właśnie audi.

Zmiany na rynku motoryzacji

Wraz ze zmianami na rynku motoryzacji zmieniać musiała się także sama firma. Najbardziej znane modele, które produkowane są do dziś, powstawać zaczęły w latach osiemdziesiątych, które są zresztą wspaniałym okresem dla motoryzacji. Mowa tutaj chociażby o popularnym a4, jednym z najbardziej typowych sedanów. Audi a4 jest typowym samochodem średniej klasy o być może trochę nudnawym, wyglądzie ale nie to jest wszakże najważniejsze. Liczy także niezawodność oraz renoma samochodów tej klasy. Dzisiaj Audi konkurować musi z producentami z całego świata, chociażby z markami takimi jak dacia, ale nadal produkuj samochody luksusowe, przeznaczone dla klientów o wiele bardziej zamożnych. Firma zajmuje się tym w zasadzie nieprzerwanie od początku swojego istnienia.

Spora gotówka

Dawniej na zakup samochodu pozwolić mogli sobie tylko co zamożniejsi klienci dysponujący sporą gotówką. U nas najwięcej samochodów tej marki sprzedaje się na rynku wtórnym. Przy okazji warto wspomnieć to tym jak gddkia radzi sobie z przygotowaniami najważniejszych autostrad na Euro 2012 do rozpoczęcia którego czas odliczać można już w zasadzie w dniach. Co było do przewidzenia autostrada a2 niestety ale nie będzie gotowa na czas, jednak istnieje szansa że autostrada będzie w pełni przejezdna. Może tak być na mocy nowej ustawy pozwalającej na dopuszczenie nie dokończonej autostrady do normalnego użytkowania.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz