Assistance – czyli auto pomoc w drodze

Assistance – czyli auto pomoc w drodzeCo to jest ubezpieczenie assistance i czy warto je mieć? Jak wybrać odpowiednie by spełniało nasze potrzeby? Dla kogo w ogóle jest takie ubezpieczenia i czy na przykład tak zwana „złota rączka” go potrzebuje?

Co to jest assistance

Ubezpieczenie assistance to inaczej auto pomoc w drodze, to organizacja pomocy na drodze w przypadku zarówno poważnego wypadku, drobnej kolizji jak i zwyczajnej awarii. W zależności od zakresu w jakim wykupimy ubezpieczenie assistance możemy oczekiwać różnego rodzaju wsparcia. Należy dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia by wybrać takie, które zapewni nam potrzebne wsparcie. Podstawową usługą jaką otrzymamy w ramach assistance jest holowanie naszego auta po wypadku czy kolizji do warsztatu, w którym będzie likwidowana zaistniała szkoda komunikacyjna. Tu ważna rzecz, by dokładnie sprawdzić jaki zakres kilometrowy wykupiliśmy i czy mamy możliwość i konieczność jego rozszerzenia. Jeśli dużo podróżujemy warto rozszerzyć podstawowy zakres holowania. W innym wypadku może się okazać, że auto pomoc zaholuje nasz pojazd tylko do najbliższego warsztatu, chociaż jest on oddalony znacznie od miejsca naszego zamieszkania lub doholuje tam gdzie chcemy ale już za dopłatą poza zakres kilometrowy określony w polisie.

Inne usługi

Zazwyczaj ochrona assistance gwarantuje drobne naprawy w miejscu zdarzenia lub awarii. Na przykład jest to wymiana opon czy nawet żarówek. Wiele osób korzysta także z dowozu paliwa czy też ładowania wyczerpanego akumulatora, co zdarza się szczególnie zimą. Podobnie jak częstsze awaryjne otwieranie drzwi z uwagi na zamarzanie, a nie tylko zatrzaśnięcie. Warto sprawdzić, który pakiet ubezpieczenia gwarantuje te dodatkowe usługi. Mogą się one wydawać drobne ale warto pamiętać, ze zdarzają się one znacznie częściej niż poważne wypadki.

Zakres – kilometry

Sprawdź zawierając ubezpieczenie jaki zakres kilometrowy zakłada i czy jest możliwość zwiększenia tego limitu. W drugą stronę – od jakiej odległości od domu zaczyna działać twój assistance i czy możesz znieść to ograniczenie. Może bowiem się okazać, że twoje ubezpieczenie działa ale dopiero 20 kilometrów od domu.

Sprawdź warunki na stronie http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/auto-pomoc/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz