Aktywny wypoczynek – najlepszy pomysł na wakacje!

Aktywny wypoczynek – najlepszy pomysł na wakacje!

Wakacje oczywiście czas odpoczynku i regeneracji sił przed nadchodzącym nowym rokiem szkolnym. Łatwo jednak ulec pokusie zmarnowania tego czasu na nic nie robienie. Nie odpoczniemy wówczas efektywnie.

Organizując kolonie młodzieżowe dla naszych dzieci warto zaplanować chociaż jeden wyjazd tematyczny zgodny z tym, czym się interesuje się nasze dziecko i co lubi. Nie ulegajmy jednak pokusie zbyt ambitnego planu edukacyjnego, pamiętajmy, że wakacje to czas beztroskiego odpoczynku.

Nauka – tak, ale przez zabawę

Najpopularniejszą formą aktywnego spędzenia czasu podczas wakacji są wyjazdy językowe. Kolonie młodzieżowe z językiem obcym to kurs językowy dobrze wkomponowany w zwiedzanie i rozrywkę. Wyjazdy językowe to nie tylko obozy zagraniczne. Ciekawa oferta kursów jest także możliwa do realizacji w Polsce, co szczególnie można polecić młodszym kolonistom dla których długa podróż autokarem oraz rozłąka z rodzicami (brak odwiedzin) może być dużym dyskomfortem.

Sport to zdrowie

Interesującą ofertę mają także wszelkie obozy sportowe. To drugie po wyjazdach językowych kolonie tematyczne jakie wybierają rodzice. Najprościej wybrać taki wyjazd dla dziecka, które trenuje konkretna dyscyplinę w czasie roku szkolnego lub ma bardzo skonkretyzowane zainteresowania. Jeśli nie wakacje to też dobry czas by spróbować czegoś nowego jako osoba początkująca. Do wyboru mamy masę propozycji: obozy jeździeckie, piłkarskie, tenisowe czy żeglarskie to tylko niektóre opcje. Jeśli ktoś jednak nie trenuje lub nie uprawia sportu w roku szkolnym można rozważyć wyjazd ogólnorozwojowy bez nacisku na konkretne dyscypliny.

A co dla małych artystów?

Popularnością cieszą się także wszelkie obozy artystyczne. Nie ważne jaką dziedziną sztuki interesuje się dziecko w ofercie biur podróży znajdą się obozy, które pozwolą spróbować swoich umiejętności lub realizować każdą pasję. Można wybrać obozy taneczne, muzyczne i plastyczne. Wiele ofert skierowanych jest do dzieci, które lubią pisać – obozy dziennikarskie, scenariuszowe. Oferta wciąż się rozszerza a top popularności zdobywają obecnie kolonie młodzieżowe z programem związanym z nowymi mediami, na przykład obozy dla blogerów i youtuberów.

Więcej na stronie https://www.atas.pl/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz