Aby precyzyjnie dociąć glazurę

Aby precyzyjnie dociąć glazurę

Glazura, gres i terakota to bardzo popularne materiały wykończeniowe. Aby końcowy efekt był naprawdę zadowalający, płytki muszą zostać prawidłowo i dokładnie zamontowane. Wymaga to użycia odpowiednich narzędzi i zapraw klejących.

Jakie narzędzie ułatwiają precyzyjne docięcie glazury?

Podstawowymi, niezbędnymi narzędziami, które koniecznie powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego profesjonalnego glazurnika są przecinarki do glazury. Są to narzędzia, które można dzisiaj kupić bez najmniejszych problemów. Do wyboru są przecinarki ręczne i elektryczne. Te pierwsze mają bardzo prostą budowę. Wiele z nich działa podobnie do gilotyny. Zaletą ręcznych przecinarek jest niewielka waga. Z łatwością dają się one przenieść w dowolne miejsce. Kolejnym atutem ręcznych przecinarek do glazury jest stosunkowo niska cena. Innym rodzajem ręcznych przecinarek są maszynki do glazury. Ich cena jest wyższa od modeli poprzednich, ale ich maksymalna grubość cięcia także jest większa. Osoby, które układaniem glazury zajmują się na co dzień, korzystają raczej z przecinarek elektrycznych. Elektryczne przecinarki do glazury tną bardziej precyzyjnie niż ręczne, a do tego praca nimi jest bardziej wydajna. Mechanizm tnący w tych przecinarkach jest zamontowany na blacie roboczym. Przecinanie płytek przy ich pomocy przebiega bardzo sprawnie. Co ważne, sprawdzają się one także do cięcia wielkoformatowych płytek.

Sprawdź także: https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury/.

Różne rodzaje elektrycznych przecinarek do glazury

Osoby, które zdecydują się zakupić przecinarki do glazury elektryczne muszą wybrać między przecinarką dolnowrzecionową a górnowrzecionową. Te pierwsze przeznaczone są do pracy metodą na sucho. W trakcie cięcia powstaje więc spora ilość pyłu. Przecinarki górnowrzecionowe mogą być ramowe. W sprzedaży dostępne są także modele z ruchomy stołem. Do każdej powinna zostać dobrana odpowiednia tarcza tnąca. Aby prawidłowo i estetycznie ułożyć płytki ceramiczne należy posługiwać się odpowiednimi narzędzia do ich cięcia. Przy tych pracach najlepiej sprawdzają się przecinarki do glazury.

Podobne wpisy: